info@registrujeme.sk

+421 904 302 176
(Po-Pi 10:00-16:00 hod.)

Na čo slúži linkbuilding

 

Získavanie spätných odkazov – linkbuilding – slúži na zvýšenie návštevnosti webu. Väčší počet návštevníkov sa dosahuje linkbuildingom na dvoch úrovniach. Linkbuilding spravidla privádza priamych návštevníkov, ktorí kliknú na spätný odkaz na iných webových stránkach. Linkbuilding však zvyšuje návštevnosť aj nepriamo,  a to tak, že zlepšuje postavenie webu vo výsledkoch vyhľadávania v službách, ako je napríklad Google.

Získavanie spätných odkazov za účelom priameho privedenia návštevníkov je v súčasnosti pomerne zriedkavý jav. Takýto linkbuilding je pomerne prácny a jeho rentabilita je otázna. Tento druh linkbuildingu zahrňuje prispievanie do internetových diskusií či šírenie odkazov prostredníctvom sociálnych sietí.

Ďaleko častejšie je však linkbuilding využívaný  na ovplyvňovanie výsledkov vyhľadávania. Inými slovami tento proces nazývame optimalizácia pre vyhľadávače, v skratke SEO (search engine optimization).

Prevažná väčšina návštevníkov eshopov či iných webov prichádza na tieto stránky z vyhľadávačov. Na slovenskom internete má význam hovoriť iba o Googli, keďže tento vyhľadávač absolútne dominuje trhu.

Google zoraďuje webové stránky vo svojich výsledkoch vyhľadávania na základe svojho tajného algoritmu, ktorý posudzuje viac ako 200 faktorov. Spätné odkazy patria medzi najvýznamnejšie faktory, ktoré sú zohľadnené v tomto algoritme.  Čo je dôležité, nie je kvantita, ale kvalita odkazov.

Správny linkbuilding je kľúčom k úspechu vo svete internetu. Na rozdiel od iných faktorov v tomto prostredí, linkbuilding má každý majiteľ plne pod vlastnou kontrolou.