info@registrujeme.sk

+421 904 302 176
(Po-Pi 10:00-16:00 hod.)

Formy linkbuildingu

 

Spätné odkazy možno budovať rôznymi spôsobmi. Niektoré sú jednoduché a bezplatné, iné vyžadujú rôzne  znalosti či finančné prostriedky.

Za základný spôsob linkbuildingu možno považovať registráciu do katalógov. Na Slovenskom internete existujú desiatky katalógov stránok, avšak nie všetky sú  hodné pozornosti.

Na čo slúži linkbuilding

 

Získavanie spätných odkazov – linkbuilding – slúži na zvýšenie návštevnosti webu. Väčší počet návštevníkov sa dosahuje linkbuildingom na dvoch úrovniach. Linkbuilding spravidla privádza priamych návštevníkov, ktorí kliknú na spätný odkaz na iných webových stránkach. Linkbuilding však zvyšuje návštevnosť aj nepriamo,  a to tak, že zlepšuje postavenie webu vo výsledkoch vyhľadávania v službách, ako je napríklad Google.

Čo sú to spätné odkazy?

 

Internet je sieť stránok navzájom poprepájaných hypertextovými odkazmi. Z pohľadu majiteľa webu sú najdôležitejšie spätné odkazy, teda tie, ktoré smerujú na jeho stránky.

Čo je to linkbuilding?

 

LinkbuildingLinkbuilding je proces vytvárania spätných odkazov, ktorý v súčasnosti patrí medzi  základné metódy online marketingu. Kvalitný linkbuilding je často rozhodujúcim prvkom pre úspešnosť  webových projektov. Či už je to eshop, alebo firemná prezentácia, ak chcete, aby vás ľudia na internete našli, je potrebné venovať linkbuildingu zodpovedajúce množstvo času.

Čo je to katalóg stránok?

 

Online katalóg je taký typ webovej stránky, ktorá sa špecializuje na zhromažďovanie odkazov na iné webové stránky. Tie sú začlenené do rôznych kategórii v katalógu podľa ich funkcie, tematiky a obsahu.

Prečo registrovať do katalógov

 

Registrovaním webovej stránky do katalógov môžete predstaviť a verejne prezentovať svoju webovú stránku na internete. Registrácia Vašej web stránky do relevantných a kvalitných katalógov Vám dokáže pomôcť zvýšiť návštevnosť a zvýšiť počet spätných odkazov na web stránku.

Čo je to registrácia do katalógov

 

Registrácia do katalógov

Registrácia do katalógov je veľmi dôležitá pre nové stránky. Google bot alebo iný robot musí navštíviť stránku predtým, ako je zaradená do výsledkov vyhľadávanie. Robot môže navšíviť stránku len v prípade, že na ňu vedie odkaz. Práve preto môže byť registrácia do katalógovužitočná a pomôže zísať novým stránkam indexáciu a zaradenie do databázy vyhľadávača.